Online psychodiagnostika

Online psychodiagnostika/psychometria zahŕňa online zber dát prostredníctvom psychologických dotazníkov a testov, ich bezprostredné vyhodnotenie a okamžitú spätnú väzbu vo forme prehľadných a zrozumiteľných výstupov rôzneho rozsahu podľa potrieb a prianí zákazníkov.

Diagnostika a hodnotenie sa môže týkať konkrétnej osoby, tímu či dokonca celej firmy. V niektorých prípadoch, ako je napríklad 360° spätná väzba, hodnotenie firemnej kultúry alebo prieskum spokojnosti vypovedajú ľudia nielen sami o sebe, ale môžu hodnotiť aj svojich kolegov či firmu ako takú.


Výhody online psychodiagnostiky/psychometrie spočívajú najmä v jej ľahkej dostupnosti a rýchlosti výstupov. Nevyžaduje prítomnosť psychológa či tímu skúsených hodnotiteľov, nie je závislá na mieste, je možné ju zadať neobmedzenému množstvu ľudí na niekoľkých miestach zároveň, a súčasne máte ihneď po vyplnení dotazníkov či testov výsledky k dispozícii. Náklady na online psychodiagnostiku sú vďaka tomu neporovnateľne nižšie ako pri klasickom spôsobe zadávania. Zároveň spôsob zberu dát umožňuje oveľa kvalitnejšie a rozsiahlejšie vyhodnotenie, než je tomu pri vyplňovaní ceruzka-papier. Pri online zadávaní dotazníkov je možné napr. sledovať rýchlosť odpovedí na každú položku, úplne sú eliminované chyby pri vyhodnotení a pri interpretácii dát nehrozí posun vďaka osobnej projekcii psychológa, ktorý spracováva výstupy.

Online konzultácie

Zaujíma Vás možnosť využitia online psychodiagnostiky práve vo Vašej firme? Nie ste si istí, či je táto metóda získavania informácií a dať práve pre Vás vhodná?

Kontaktujte nás na info@tcconline.cz.

Praktické použitie online Psychodiagnostiky


Chcete sa dozvedieť viac o praktickom použití online psychodiagnostiky? Zistite viac na: Psychodiagnostika.

Táto stránka bola preložená automatickým prekladačom.

Potrebujete poradiť?

Pavla Kaňková

+420 771 297 711

Blog

Marta Fabiánová pre Profi HR: Ako nás (ne)motivujú lídri

15. 04. 2024

V aprílovom Profi HR vyšiel článok Marty Fabiánovej, výkonnej riaditeľky TCC online, o lídroch a motivácii. Článok...

Marta Fabiánová pre HR news: Ako vyťažiť z osobnostných testov pri pohovore maximum?

13. 02. 2024

Psychodiagnostika ponúka dôležitý zdroj informácií o kandidátovi. V praxi dostávame od klientov množstvo otázok,...

Došli ste až sem? Tak už máte len 2 možnosti: VYSKÚŠAŤ KONTAKTOVAŤ NÁS

© 2024 All rights reserved. TCC online s.r.o.